Kelionės Kemperiu

Kelionė Kemperiu – Kur ir Kaip?

Kelionės su nuosavais  namais – ar ne kiekvieno romantiko svajonė?

Kelionės kemperiu yra vienas romantiškiausių laiko praleidimo būdų tiek dviese tiek šeimoje.

Kur gauti kemperį?

Jei neturite gerų draugų, kurie turi nuosavą kemperį, teks atkreipti dėmesį į verslo sferą. Kemperių nuoma yra puikus būdas pasirinktam laiko tarpui išsinuomoti šį kelioninį automobilį.

Mažiausias yra keturių vietų kemperis, daugiausiai su kemperiu galima važiuoti ir miegoti šešiems žmonėms.

Priklausomai nuo kemperių smulkumo, dydžio ir sezoniškumo, nuomos dienos kaina svyruoja nuo 40 iki 80 eurų.

Daugelyje nuomos punktų kemperiai nėra nuomojami trumpiau nei keturios naktys. Kuo ilgiau ketinate išsinuomoti, tuo geriau galima derėtis dėl kainos.

Nedvejodami derėkitės dėl kainos, ieškote ilgiau, nes yra žmonių, kurie išsinuomoja ne tokius tobulus ir naujus kemperius, bet šarius ir techniškai tvarkingus už labai pagrįstą pinigų sumą.

Visiškai susipažinkite su nuomos sąlygomis, pavyzdžiui, jei kemperis gauna visą degalų baką prieš kelionę, tada grąžinkite jį tokiu pačiu pilnu baku taip pat.

Kemperio pasirinkimai

Lovos turi atitikti keleivių skaičių.

Kai kurie iš kemperių yra stacionarūs, t.y miegamos vietos įrengots virš vairuotojo kabinos arba sulankstomos.

Kemperiai turi tualetą, dušo kabina, karšto vandens katilą, šaltojo vandens rezervuarą, autonominį šildymą, viryklę, šaldytuvą, televizorių, garso sistemą, maistą ir indus.

Langai gali turėti antiblokavimo tinklelį. Kai kurie savininkai siūlo namelius su indais ir net surenkamais sodo baldais, o kiti nurodo, kad su jais turi būti paimti visi namų apyvokos daiktai.

Vairavimo sąlygos

Vairuotojas turi turėti B kategorijos teises ir turėti bent trejų metų vairavimo patirtį. Tokie reikalavimai yra keliami daugumoje kemperių nuomos punktų.

Važiuojant siaurais keliais, automobilių stovėjimo aikštelėmis ar kempingais, taip pat važiuojant miestais ir judant tiltais, reikia atsižvelgti į automobilio matmenis.

Dėl tam tikrų mokamų kelių, pavyzdžiui, Austrijoje, kemperiai turi didesnę nuomos kainą.

Gali atsitikti taip, kad kemperio stovėjimo aikštelėje pinigai įskaičiuojami kaip autobusui, taigi jūs turite iš anksto įsitikinti, kad turite pakankamai lėšų automobilių aikštelėms.

Kemperio degalų sąnaudos nėra didesnės nei automobilis, bet jei norite sutaupyti, tai nevažiuokite greičiau nei 100 km / h.

Labiausiai pageidaujamas kemperio greitis yra 80-90 km / h.

Kur naktvoti?

Prieš nuomodami kemperį būtinai patikrinkite, kur yra stovyklaviečių ir ar jos pakeliui paskui jūsų maršrutą.

Vidutiniškai nakvynė kempinge su ugnimi kainuoja nuo 4 iki 10 eurų vienam asmeniui (turima elektros energija, WiFi, televizijos palydoviniai kanalai, patogumai ir kiti priedai), kai kuriose vietose yra nemokamos ar sutartos kainos.

Tikimės, kad šis trumpas gidas apie kemperių nuoma ir keliones šiais automobiliai palengvins jūsų pasirinkimą šią, artėjančią, vasarą.

Kaip pirkti naudotą automobilį?

Kaip pirkti naudotą automobilį ir nelikti apgautam?

Vasaros sezono metu itin atsigauna automobilių rinka Lietuvoje. Automobilių skelbimų portalų klientų srautas padidėja kelis kartus, o taip pat išauga ir automobilių pasiūla Lietuvoje. Tai kaip pirkti naudotą automobilį Lietuvoje nepermokant pardavėjui ir nelikti apgautam po įvykusio sandorio?

5 patarimai Jums, kurie atsakys į klausimą: kaip pirkti naudotą automobilį?

1. Biudžeto paskirstymas.

Pats pirmas ir svarbiausias patarimas prieš perkant naudotą automobilį – įvertinkite savo biudžetą. Atminkite tai, kad į biudžeto sumą turėtų įeiti automobilio įsigijimo kaina, draudimo išlaidos, registracijos mokesčiai (10-20 eurų) bei galimos serviso išlaidos. Šių išlaidų suma priklauso nuo esamos automobilio būklės, pagaminimo metų, eksploatacijos ir kitų galimai reikalingų investicijų. Jeigu jums atrodo, kad automobilis nereikalauja papildomų investicijų, siūlome būtinai atsidėti bent 150 eurų nenumatytiems atvejams. Biudžeto paskirstymas itin svarbus siekiant išvengti papildomų finansinių atsakomybių – skolinimosi ar kreditavimo.

Automobilio pirkimo biudžetas turėtų atrodyti štai taip:

  • Automobilio pirkimo kaina;
  • Draudimų polisų išlaidos:
  • Registracijos mokesčiai;
  • Galimos papildomos serviso išlaidos.

Susidarę tokio pobūdžio biudžetą nesusidursite su 80 proc. problemų, kurios ištinka automobilių pirkėjus Lietuvoje.

2. Būtina automobilio patikra.

Nevenkite importuotų automobilių. Vis dažniau ir dažniau tenka pastebėti tai, kad lietuviai bijo pirkti parvarytus automobilius iš kitų šalių. Priežastis viena, žmonės nepasitiki automobilių pardavėjais. Tam pagrindo tikrai yra, tačiau ne visi parvežti automobiliai yra netinkami eksploatacijai.
Neskirstykite parvežtų automobilių pagal šalis. Automobiliai iš Jungtinių Amerikos Valstijų gali būti paruošti eksploatacijai geriau nei bet kuris automobilis iš Europos, taip pat ir atvirkščiai. Patarimas vienas ir vienintelis prieš perkant naudotą automobilį – susitarkite su pardavėju, kad patikrinsite jį jūsų pasirinktame autoservise, o jeigu automobilis neturi techninės apžiūros dokumentų, kad technine apžiūra bus atlikta prieš automobilio registraciją.

3. Nesižvalgykite į pigiausius automobilius rinkoje.

Jeigu planuojate pirkti brangesnį naudotą automobilį ir esate įvertinę jo rinkos kainą ir paskyrę biudžetą – to ir laikykitės. Automobiliai greitai neatpinga, todėl jeigu jūsų norimo automobilio vidutinė kaina rinkoje yra apie 6000 Eur, tačiau radote tos pačios markės automobilį už 5000 Eur, o aprašyme parašyta, papildomų investicijų nereikalauja – sėdi ir važiuoji, geriau praleiskite šitą variantą. Niekas, niekada be reikalo automobilių kainų nenuleidžia, o bendri kainų pokyčiais matosi tarp visų automobilių rinkoje.

4. Automobilių aikštelės.

Nerekomenduotume automobilio ieškote pardavimų aikštelėse. Dažniausiai ten yra daugybė pardavėjų išmanančių savo amatą ir jie jums „tikrai“ patars kaip nusipirkti automobilį, kuris tikrai yra „puikios būklės“. Automobilių aikštelėse dažniausiai nurodytos kainos būna didesnės nei skelbimų portaluose. Tas pats automobilis aikštelėje ir skelbimų portale gali būti įkainuotas skirtingai. Be abejo, jeigu radote automobilį skelbimų portale, o jis stovi automobilių aikštelėje, nuvažiuokite, apžiūrėkite jeigu viskas gerai – pirkite. Skirtumas tas, kad automobilių aikštelės yra kaip turgus, dauguma automobilių nėra paruošti eksploatavimui, tačiau jeigu atsiras galimybė tokį automobilį parduoti potencialiam pirkėjui, pardavėjai tikrai tai padarys.

5. Skambinkite pardavėjui su tiksliais klausimais.

Išsirinkus patinkantį automobilį, susidarykite klausimyną, geriausiai užsirašykite ant lapuko ir tik tada skambinkite automobilio pardavėjui. Dauguma atvejų pardavėjai nebūna labai šnekūs, tai įsitinkinkite, kad visi klausimai, kuriuos užsirašėte yra svarbūs ir aktualūs jums. Patarimas, jeigu norite sutaupyti laiko, neklauskite ar automobilio rida tikra, kad ir kaip ten yra, vis tiek atsakymas bus tik vienas.

Tai visgi kaip pirkti naudotą automobilį? Svarbiausia – neskubėkite, įvertinkite savo finansines galimybes, norus ir prioritetus. Automobilio paieškos gali trukti nuo kelių savaičių iki mėnesių, bet tik tokiu atveju rasite geriausią variantą rinkoje.